17 Kasım 2016 Perşembe

Yurtdışında inşaat ustaları aranıyor dolandırıcılıgı hakkında tesbitlerMerhba degerlıi arkadaşlar.başlıktada yazdıgım gibi yaşadıgımız toblumda insanların yurtdışı iş vaatleriyle dolandırmak isteyen bazı insanlar malesef var. 
Bu kişiler genelde medyada yani internet medyasında iş ilan sitelerine yaldızlı sözlerle yurtdışına ikibin dolar aylıkla inşaat ustaları aranıyor ilanlarıyla saf ve temiz insanların ellerindeki ücbeş kuruşunu da alıb ortalıkdan kayboluyorlar.

Böyle onlarca dolandırıcılıga ugramış hikayeler dinlemişimdir.gecen gün internette yurt dışında inşaat demirci kalıbcı ustaları aranıyor
anahtar kelimesini googleden bir arattırdım.şöyle bir sonuç çıktı
Fildişi sahillerinde çalışaçak inşaat kalıb demir duvar sıva ustaları arıyoruz ilan ilk çıktıgında 2000 bin dolar maaş verilecek diyordu. kısa bir süre sonrada ilanda degişiklik yapılmış ilk üç ay 1500 üç aydan sonra ikibin dolara çıkaracagını yazmış.

Artı ilan veren kişi birde her gidecek kişiden hizmet bedeli iki yüz dolar para taleb ediyor.
Degerli arkadaşlar internette her ilan dolandırıcı dersek yanlış olur ama dolandırıcılarda var.Dikkat edelim ciddi inşaat irmalara başvuruda bulunalım ciddi firmalar götürecegi elemanlardan artı ücret taleb etmezler.
Eger ediyorsa o işte bir dolandırıcılık var diye düşünüyorum.

birde şunu belirtmek isterim ciddi firmaların ofis telefonları vardır sadece cep telefonu olan firma temsilcisiyim diyenlerede güvenmemek gerekir.ulaşabileceginiz bir ofis adresi yoksa o işe şüphe ile bakın.

Ben bu konularada yaşadıgım olayları sizlerle paylaşarak sizleri internete ilan ve anons vererek  yurtdışında iş vadi ile kandırmaya çalışan düzenbazlara karşı uyanık olmanız için bu makaleyi yazma geregi duydum.Umarım bu makalem sizlere faydalı olmuştur. eksiklerim ve deginmedigim bir nokta varsa arkadaşlar yorum ve eleştirilerinizi bana yorum yaparak dile getirebilirsiniz.herkese iyi çalışmalar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder